رد کردن تا محتوای اصلی

چگونه از طریق ایکس باکس، بازی خود را به صورت زنده پخش کنم؟ - مرکز آموزش / پخش زنده / شروع پخش زنده - مرکز پشتیبانی آپارات

چگونه از طریق ایکس باکس، بازی خود را به صورت زنده پخش کنم؟

شروع پخش زنده


برای شروع پخش زنده از طریق ایکس‌باکس وان، شما به یک کامپیوتر نیاز دارید. برای پخش زنده از طریق Xbox One بدون نیاز به کارت کپچر می‌بایست از نرم‌افزار Xbox Companion App استفاده نمایید. سپس از طریق نرم‌افزار OBS بازی خود را در آپارات استریم نمایید. اما قبل از نصب و تنظیم این دو نرم‌افزار، شما می‌بایست یک حساب کاربری در آپارات ایجاد کرده و پس از تنظیم حساب کاربری خود، پنل شروع پخش زنده را تنظیم نمایید.

برای اطلاع از چگونگی ثبت نام در آپارات، می‌توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید:
چطور در آپارات ثبت نام کنم؟


قبل از تنظیم این دو نرم‌افزار، حتماً پنل شروع پخش زنده خود را تنظیم نمایید. برای آشنایی با تنظیمات این پنل می‌توانید از این مقاله کمک بگیرید: چگونه داشبورد پخش زنده را تنظیم نمایم؟


نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار Xbox Companion App


۱- در ابتدا، شما نیاز دارید تا اجازه استریم صفحه کنسول را از طریق تنظیمات آن فعال کنید. به سراغ قسمت تنظیمات کنسول بروید.


۲- سپس، به سراغ بخش Preferences بروید و از آن جا گزینه Xbox app connectivity را انتخاب کنید.


۳- در این قسمت، گزینه‌های مشخص شده را انتخاب کنید.


۴- حالا، باید نرم‌افزار Xbox Companion App که به آن اشاره شد را روی رایانه خود اجرا کنید و با همان حساب کاربری که در کنسول انتخاب کرده‌اید، به آن وارد شوید.


۵- بعد از وارد شدن، به قسمت Connection بروید و اکس‌باکس وان خود را انتخاب کرده و روی گزینه استریم کلیک کنید. حالا یک پنجره باز می‌شود که صفحه کنسول شما را نشان می‌دهد.


نیازی نیست کنترلر اکس‌باکس وان را به رایانه متصل کنید. اگر هشداری در این باره دریافت کردید گزینه ادامه را انتخاب کنید.


نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار OBS


برای دریافت آموزش چگونگی نصب، راه‌اندازی و تنظیم نرم‌افزار OBS به مقاله چگونه پخش زنده را شروع کنم؟ مراجعه نمایید. پس از اتمام مراحل تنظیم این نرم‌افزار ادامه این مطلب را با دقت مطالعه نموده و تنظیمات مربوطه را انجام دهید.


حالا وقت آن رسیده تا صفحه Xbox Companion App را به عنوان یک Source در نرم‌افزار OBS از طریق Window Capture وارد کنید.


اگر بخواهید رایانه و کنسول را به صورت بی‌سیم به اینترنت وصل کنید، احتمالا دچار مشکل خواهید شد. مطلوب است که هر دو وسیله را با کابل اترنت به اینترنت متصل کنید.
مفید بود مفید نبود
صفحه نخست ارسال تیکت