رد کردن تا محتوای اصلی

چگونه از طریق موبایل بازی خود را به صورت زنده پخش کنم؟ - مرکز آموزش / پخش زنده / شروع پخش زنده - مرکز پشتیبانی آپارات

چگونه از طریق موبایل بازی خود را به صورت زنده پخش کنم؟
شروع به کار


برای شروع پخش زنده از طریق موبایل یا تبلت شما می‌بایست از یک اپلیکیشن Live Encoder استفاده نمایید. در ادامه نحوه استفاده از اپلیکیشن Larix Screencaster را برای شما شرح خواهیم داد. از طریق این اپلیکیشن می‌توانید هر آنچه در صفحه موبایل یا تبلت شما به نمایش درمی‌آید را به صورت زنده پخش کنید. اما قبل از نصب و تنظیم این اپلیکیشن، شما باید یک حساب کاربری در آپارات ایجاد کرده و پس از تنظیم حساب کاربری خود، پنل شروع پخش زنده را تنظیم کنید.

پیش از شروع پخش زنده پیشنهاد می‌کنیم حتما قوانین پخش زنده آپارات را به صورت کامل مطالعه کنید.


برای اطلاع از چگونگی ثبت نام در آپارات، می‌توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:
چطور در آپارات ثبت نام کنم؟


قبل از تنظیم نرم‌افزار Larix Screencaster، حتماً پنل شروع پخش زنده خود را تنظیم کنید. برای آشنایی با تنظیمات این پنل می‌توانید از این مقاله کمک بگیرید: چگونه داشبورد پخش زنده را تنظیم نمایم؟


نحوه شروع پخش زنده از طریق کامپیوتر نیز در مقاله زیر آمده است:

چگونه پخش زنده را شروع کنم؟


نصب و راه‌اندازی اپلیکیشن Larix Screencaster


نسخه اندروید اپلیکیشن رایگان Larix Screencaster را از اینجا و نسخه iOS این اپلیکیشن را از اینجا دانلود کرده و آن را بر روی تلفن همراه هوشمند یا تبلت خود نصب نمایید.

تنظیمات اولیه 

۱- در ابتدا، لازم است تا به قسمت تنظیمات این اپلیکیشن وارد شوید. برای این کار کافیست پس از باز کردن آن، گزینه Settings را انتخاب کنید.


۲- حال باید یک اتصال جدید به آپارات ایجاد کنید. برای اینکار گزینه Connections را انتخاب نموده و سپس New Connection را باز کنید.


۳- پس از وارد کردن یک نام دلخواه در قسمت Name مانند Aparat، نوبت به وارد کردن URL می‌رسد.


۴- برای دسترسی به URL، شما در ابتدا باید به پنل پخش زنده حساب خود در آپارات که از اینجا در دسترس است وارد شده و از گزینه‌ی تنظیمات پخش، آن را کپی کنید.


۵- سپس آن را در قسمت URL در صفحه مربوط به اتصال اپلیکیشن قرار دهید.


۶- حالا دوباره به پنل پخش زنده و قسمت تنظیمات پخش بازگردید و این بار، کلید استریم یا همان Stream Key را کپی کنید.


۷- مجددا به اپلیکیشن بازگشته و بدون قرار دادن فاصله، در انتهای URL وارد شده یک اسلش (/) تایپ کرده و کلید استریم کپی شده را در ادامه‌ی آن وارد کنید. نیازی به ایجاد تغییر در بقیه‌ی گزینه‌ها نیست. حالا، تنظیمات را Save نمایید.


تنظیمات صدا و تصویر

۱- مجددا به صفحه تنظیمات اپلیکیشن Larix Screencaster برگشته و این بار گزینه‌ی Capture را انتخاب کنید.


۲- در بخش Video و از گزینه Virtual screen resolution باید وضوح تصویر پخش زنده را مطابق با سرعت آپلود اینترنت خود تنظیم کنید.

پیشنهاد آپارات برای سرعت آپلود حداقل 5Mbps استفاده از گزینه 1280x720 می‌باشد.۳- به سراغ قسمت Encoder بروید. گزینه‌ی Bitrate هم مانند Video Size بسیار مهم است و باید در انتخاب آن دقت زیادی داشت. با استفاده از جدول تنظیمات پیشنهادی آپارات که کمی پایین‌تر می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید و سرویس آزمایش پخش زنده می‌توانید بهترین تنظیمات را متناسب با سرعت آپلود اینترنت خود، انتخاب کنید. برای به دست آوردن سرعت آپلود اینترنت خود می‌توانید از سایت SpeedTest کمک بگیرید.  اگر می‌خواهید صدا از طریق میکروفن دستگاهتان ضبط شود، گزینه Sound را از بخش Audio فعال کنید. 


حداکثر ۷۰ درصد سرعت آپلود اینترنت خود را برای Bitrate در نظر بگیرید.

پیشنهاد آپارات برای پخش زنده با کیفیت 720p انتخاب Bitrate بر روی 3000Kbps است.جدول تنظیمات پیشنهادی


برای تنظیم اپلیکیشن LarixBroadcaster بر روی کیفیت‌های دیگر می‌توانید از جدول پیشنهادی زیر کمک بگیرید.


شروع پخش زنده


حالا، همه‌چیز برای استریم شما آماده است. به صفحه اصلی اپلیکیشن بروید و با لمس گزینه Start، پخش زنده خود را آغاز کرده و از سرویس پخش زنده آپارات لذت ببرید.


تمامی تنظیمات گفته شده برای سیستم عامل‌اندروید است. تنظیمات این اپلیکیشن در سیستم عامل iOS نیز کاملاً مشابه راهنمای فوق است.مفید بود مفید نبود
صفحه نخست ارسال تیکت