رد کردن تا محتوای اصلی

چطور ویدئو خود را بخش بندی کنیم؟ - مرکز آموزش / بارگذاری ویدیوها / بخش بندی ویدئوها - مرکز پشتیبانی آپارات

چطور ویدئو خود را بخش بندی کنیم؟

با استفاده از سرویس بخش‌بندی ویدئو، شما می‌توانید قسمت‌هایی از ویدئو خود را برای دسترسی آسان‌تر مخاطب به مطالب، بخش‌بندی کنید. به عبارت دیگر شما می‌توانید در قسمت توضیحات به بخش خاصی از ویدئو اشاره کرده و با انتخاب یک عنوان مناسب، آن را به ویدئو مد نظر خود لینک دهید.

با این کار می‌توانید نظر مخاطب را به بخش‌های خاصی از ویدئو جلب ‌کنید و از دیده‌شدن این قسمت‌ها اطمینان حاصل کنید و در نهایت میزان نمایش ویدئو خود را افزایش دهید.

ارجاع مستقیم به هرکدام از این بخش‌ها برای کاربرانی که دقیقا به دنبال بررسی یک مورد خاص هستند، این امکان را میدهد تا آن‌ها دقیقا به نکات مهمی از ‌ویدیو که مدنظر شماست وصل شوند. این ارزش افزوده ایجاد شده می‌تواند  در نهایت به افزایش کلی تعداد مخاطبان و همچین نرخ بازگشت مخاطبان به کانال شما منجر شود. این ویژگی جدید آپارات در خیلی از موضوعات می‌تواند ابزار تاثیر ‌گذاری باشد: 

  • در فصل ‌بندی ویدیوهای آموزشی.
  • نشان ‌دادن دیالوگ‌های مهم یا احساسی که دوست دارید کاربر آن را حتما ببیند. 
  • جدا کردن بخش مهمی از یک مصاحبه، کنفرانس یا نشست خبری
  • خرد کردن مستندهای طولانی به بخش‌های کوچک‌تر


برای اطلاع از مزایای بخش بندی ویدئو اینجا کلیک کنید.
برای اطلاع از تاثیز بخش بندی در نتایج جستجوی گوگل اینجا کلیک کنید.اگر میخواهید این قابلیت را به  ویدئوهای خود که قبلا آپلود کرده اید اضافه کنید :

ابتدا وارد داشبورد خود شوید و قسمت "ویدئوهای من" را انتخاب نمایید.

سپس ویدئوی مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بر روی آیکون مشخص شده در تصویر؛"ویرایش" ؛ کلیک نمایید.


مهم : با توجه به شانس زیاد این نوع نمایش در نتایج جستجو، پیشنهاد می‌کنیم از این ویژگی در زمان بارگذاری ویدئو استفاده کنید. این قابلیت به خصوص در ویدیوهای آموزشی در نمایش ویدئو روی نتایج گوگل بسیار اثرگذار است.  


بعد از اینکه وارد صفحه ویرایش ویدئو مورد نظر خود شدید کافیه در قسمت  توضیحات در هر سطر به‌صورت کوتاه نام بخش مورد نظر و در مقابل آن، زمان شروع آن بخش را مشخص کنید. با وارد کردن اطلاعات بخش‌ها با این فرمت می‌توانید نتیجه بخش‌بندی شدن ویدیو را روی ویدیوی خود مشاهده کنید. به تصویر زیر دقت کنید و در قسمت توضیحات ویدیو زمان و اسم بخش‌ها را دقیقا مانند کادر زیر وارد کنید: 

از این قابلیت می توانید در هنگام آپلود ویدئو بر اساس توضیحات بالا نیز استفاده کنید.

برای اطلاع از چگونگی آپلود ویدئو اینجا کلیک کنید.


برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی بخش بندی ویدئو، ویدئو زیر را مشاهده نمایید.
مفید بود مفید نبود

121 نفر از 146 نفر این صفحه را مفید دانسته است

صفحه نخست ارسال تیکت