رد کردن تا محتوای اصلی

نمایش تبلیغ در حین تماشا چگونه است؟ - مرکز آموزش / تبلیغات در آپارات / تبلیغ در حین تماشا - مرکز پشتیبانی آپارات

نمایش تبلیغ در حین تماشا چگونه است؟

تبلیغات در حین پخش ویدئو روشی کاربردی و اثربخش برای نمایش ویدئوهای تبلیغاتی شما به مخاطبان است. هدف از انجام این نوع تبلیغ آن است که مخاطب با کسب‌وکار شما بیشتر آشنا شود و با کلیک روی لینک مورد نظرتان، وارد صفحه فرود مد نظر شما شده و اقدامی را که می‌خواهید انجام دهد. این فراخوان عمل، می‌تواند خرید محصول، عضویت در خبرنامه، دانلود اپلیکیشن و… باشد.

این نوع تبلیغ در ابتدا یا میانه پخش ویدئوهای مرتبط با موضوع ویدئوی شما یا در هر دو حالت، به مخاطب نمایش داده می‌شود؛ با استفاده از سرویس تبلیغات در حین پخش ویدئو آپارات می‌توانید تبلیغ خود را به صورت هدفمند به مخاطبان احتمالی خود نمایش دهید.

به عنوان مثال اگر قصد تبلیغ خمیردندان را دارید، می‌توانید با انتخاب کلمه‌های کلیدی مرتبط با ویدئوی تبلیغاتی خود، مثل «بیماری‌های دهان و دندان»، «مسواک»، «نخ دندان» و... تبلیغ خود را برای نمایش هدفمند روی ویدئوهای مرتبط هدفمندسازی کنید.

نحوه محاسبه هزینه تبلیغات در این نوع تبلیغ به ازای هر نمایش موفق ویدئوی شما (نمایش بیش از 6 ثانیه ابتدای ویدئو) در ابتدا یا میانه‌ی پخش ویدئوهای آپارات است. تبلیغ شما پس از ثانیه‌ی ششم توسط کاربر قابل رد کردن است.

برای شروع ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید، سپس در قسمت بالا سمت چپ بر روی آیکون «داشبورد تبلیغات» کلیک کنید.


با کلیک روی این آیکون وارد پنل تبلیغات خود می‌شوید. برای شروع کافی است از سمت راست قسمت «ایجاد تبلیغ» را انتخاب کرده و با انتخاب گزینه‌ «در حین تماشا» وارد مرحله بعد شوید.

مهم : برای شروع تبلیغ باید کیف پول خود را به میزان بودجه کل انتخابی، شارژ کنید. برای این کار از گزینه «کیف پول» در منوی تبلیغات استفاده کنید.


در این صفحه مراحل را به ترتیب تکمیل کنید.

۱- ویدئو تبلیغاتی مورد نظر خود را که قبلا آپلود کرده‌اید؛ انتخاب کنید.

برای اطلاع از چگونگی آپلود ویدئو اینجا کلیک نمایید.

مهم: توجه داشته باشید ویدئویی که انتخاب می‌کنید کمتر از یک دقیقه، افقی و تمام صفحه با کیفیت 1080 باشد. 

۲- عنوان مناسبی برای تبلیغ خود انتخاب کنید. (این عنوان تنها در لیست تبلیغات برای شما نمایش داده شده و برای مدیریت تبلیغات خود کاربرد دارد.)

۳- از این قسمت می‌توانید محل نمایش تبلیغ را در ویدئو مشخص کنید. با انتخاب گزینه‌ «ابتدای ویدئو»، تبلیغ شما در ابتدای پخش ویدئوهای آپارات و با انتخاب «وسط ویدئو»، تبلیغ شما در دقیقه سوم ویدئوهای با مدت زمان بالاتر از ۵ دقیقه پخش خواهد شد. با انتخاب گزینه‌ «ابتدا و میانه ویدیو» تبلیغ شما ممکن است در ابتدا یا در میانه‌ ویدئو پخش شود.

۴- در این قسمت لینک و متن مناسبی برای فراخوان مخاطبان جهت انتقال به صفحه مورد نظرتان وارد کنید. (دکمه فراخوان، در هنگام مشاهده‌ ویدئو توسط بینندگان بر روی پخش کننده یا Player نمایش داده خواهد شد.)


در این مرحله می‌توانید نمایش تبلیغ خود را هدفمند کرده و تبلیغ خود را تنها به گروه هدف خود نمایش دهید. بدین منظور می‌توانید از ابزارهایی که در اختیارتان قرار گرفته استفاده کنید.

۵- از این قسمت می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط با تبلیغات خود را وارد نمایید. (با انتخاب کلمات کلیدی، تبلیغ شما تنها در ویدئوهایی که شامل یک یا تعداد بیشتری از کلمات کلیدی انتخابی شما باشد، نمایش داده خواهد شد.)

با افزودن اولین کلمه کلیدی، گزینه «پیشنهاد کلمه کلیدی» برای شما فعال شده و می‌توانید با استفاده از آن به لیست کلمات کلیدی پیشنهادی آپارات بر اساس کلمه کلیدی انتخابی خود دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید یک یا تمامی کلمات کلیدی پیشنهادی آپارات را حذف کرده یا کلمات کلیدی بیشتری اضافه کنید.

با انتخاب گزینه دسته‌بندی خاص، می‌توانید دسته‌بندی‌های مرتبط با ویدئوی خود را وارد کنید.

با انتخاب یک یا چند دسته‌بندی، تبلیغ شما تنها در ویدئوهای آن دسته‌بندی نمایش داده خواهند شد.

مهم: با انتخاب یک کلمه کلیدی و یک دسته‌بندی به صورت همزمان، تبلیغ شما تنها در ویدئویی که شامل آن کلمه کلیدی است و در آن دسته‌بندی باشد، نمایش داده خواهد شد. در نتیجه با انتخاب هر دوی این گزینه‌ها به صورت همزمان، شانس نمایش تبلیغ خود را به شدت کاهش خواهید داد.

در صورتی که تغییری در گزینه‌های این مرحله ایجاد نکنید، تبلیغ شما در تمامی ویدئوهای آپارات بدون هدف‌گذاری پخش خواهد شد.

۶-  از این قسمت می‌توانید مشخص کنید تبلیغات شما در چه دستگاه و پلتفرمی نمایش داده شود. (در صورتی که می‌خواهید تنها کاربران کامپیوترهای شخصی تبلیغ شما را مشاهده کنند از گزینه دسکتاپ و در صورتی که می‌خواهید تبلیغ شما تنها در تلفن‌های همراه نمایش داده شود از گزینه‌های موبایل ویو و اپلیکیشن آپارات استفاده کنید.)

۷- اگر مخاطبان کانال‌های خاصی مورد نظر شما است می‌توانید از این قسمت کانال‌های مورد نظر خود را مشخص کنید.

۸-  از این قسمت می‌توانید مشخص کنید تبلیغات شما در کدام شبکه‌های اینترنتی نمایش داده شود. (در صورتی که می‌خواهید تنها در اپراتور مشخصی تبلیغ شما نمایش داده شود یا تنها کاربران خارج از کشور تبلیغ شما را مشاهده کنند می‌توانید از این بخش تنظیمات مربوطه را انجام دهید.)

برای رفتن به مراحل بعدی بر روی گزینه ثبت و مرحله بعد کلیک کنید.


۹- سقف بودجه کل و سقف بودجه روزانه‌ای را که برای تبلیغات در نظر گرفته‌اید در این قسمت مشخص کنید. (در نظر داشته باشید حداقل مبلغ بودجه کل ۵۰۰ هزار تومان است.)

۱۰- قیمت پیشنهادی برای هر نمایش برای تبلیغات غیرهدفمند در حال حاضر از 3۵ تومان و برای تبلیغات هدفمند از 70 تومان شروع می‌شود. با بالابردن قیمت پیشنهادی برای هر نمایش، تبلیغ شما شانس بیشتری برای نمایش داده‌شدن به کاربران خواهد داشت.

مهم: اگر پس از ایجاد تبلیغ و گذشت زمان، تبلیغ شما نمایش نگرفت، با بالا بردن قیمت پیشنهادی به ازای هر نمایش می‌توانید از نمایش تبلیغ خود در بخش‌هایی که می‌خواهید تبلیغ شما پخش گردد اطمینان حاصل نمایید.

۱۱- تاریخ و ساعت شروع و پایان تبلیغ خود را می‌توانید در این قسمت انتخاب کنید.


بعد از ثبت درخواست، وضعیت تبلیغ شما در انتظار تایید قرار خواهد گرفت تا همکاران ما، تبلیغات شما را در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی و تایید کنند.


چگونه تبلیغ خود را ویرایش کنم؟

۱- شما می‌توانید از طریق این قسمت تبلیغات خود را متوقف کنید.

۲- در این قسمت با کلیک روی آیکون چرخ‌دنده می‌توانید وارد بخش تنظیمات شوید و تبلیغ‌تان را ویرایش کنید. 

۳- از این قسمت می‌توانید آمار مرتبط با تبلیغات خود را مشاهده کنید.در قسمت تنظیمات می‌توانید با کلیک بر روی علامت مشخص شده در تصویر زیر، ویدئویی که قبلا بارگذاری کرده‌اید را نیز ویرایش کنید.بعد از تایید تبلیغات، شما می‌توانید آمار مربوط به آن را از طریق صفحه‌ زیر مشاهده کنید، برای این منظوربر روی آیکون نشان داده شده در تصویر زیر کلیک کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس تبلیغات در آپارات به اینجا مراجعه نمایید.

تبلیغات در حین تماشا در آپارات را همین حالا با ورود به داشبورد تبلیغات خود شروع کنید.


مفید بود مفید نبود

165 نفر از 239 نفر این صفحه را مفید دانسته است

صفحه نخست ارسال تیکت