رد کردن تا محتوای اصلی

نمایش تبلیغ در حین تماشا چگونه است؟ - مرکز آموزش / تبلیغات در آپارات / تبلیغ در حین تماشا - مرکز پشتیبانی آپارات

نمایش تبلیغ در حین تماشا چگونه است؟

تبلیغات در حین پخش ویدئو روشی کاربردی و اثربخش برای نمایش ویدئو تبلیغاتی شما به مخاطب است. هدف از انجام این نوع تبلیغ آن است که مخاطب با کسب‌وکار شما بیشتر آشنا شود و با کلیک روی لینک مورد نظرتان، وارد صفحه فرود مد نظر شما شده و اقدامی که می‌خواهید را انجام دهد. این فراخوان عمل، می‌تواند خرید محصول، عضویت در خبرنامه، دانلود اپلیکیشن  و یا… باشد.

این نوع تبلیغ در ابتدا یا میانه پخش ویدئوهای مرتبط با موضوع ویدئوی شما و یا در هر دو حالت، به مخاطب نمایش داده می‌شود و با استفاده از سرویس تبلیغات در حین پخش ویدئو آپارات می‌توانید تبلیغ خود را به صورت هدفمند به مخاطبان احتمالی خود نمایش دهید.

به عنوان مثال اگر شما قصد تبلیغ خمیردندان را دارید، می‌توانید با انتخاب کلمه‌های کلیدی مرتبط با ویدئوی تبلیغاتی خود، مثل بیماری‌های دهان و دندان، مسواک، نخ دندان و... تبلیغ خود را برای نمایش هدفمند روی ویدئوهای مرتبط هدفمندسازی کنید.

نحوه محاسبه هزینه تبلیغات در این نوع تبلیغ به ازای هر نمایش موفق ویدئوی شما (نمایش بیش از ۵ ثانیه ابتدای ویدئو) در ابتدا یا میانه‌ی پخش ویدئوهای آپارات است. تبلیغ شما پس از ثانیه‌ی پنجم قابل رد کردن توسط کاربر است.

برای شروع ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید، سپس در قسمت بالا سمت چپ بر روی آیکون " تبلیغات" کلیک کنید.با کلیک روی این آیکون وارد پنل تبلیغات خود می‌شوید. برای شروع کافی است از سمت راست قسمت "ایجاد تبلیغرا انتخاب کرده و با انتخاب گزینه‌ی "در حین تماشا" وارد مرحله بعد شوید.


در این صفحه مراحل را به ترتیب تکمیل کنید.

۱- ویدئو تبلیغاتی مورد نظر خود را که قبلا آپلود کرده‌اید؛ انتخاب کنید.

برای اطلاع از چگونگی آپلود ویدئو اینجا کلیک نمایید.

مهم: توجه داشته باشید در این قسمت حتما ویدئویی که انتخاب میکنید کمتر از یک دقیقه، افقی و تمام صفحه با کیفیت 1080 باشد. 

۲- عنوان مناسبی برای تبلیغ خود انتخاب کنید. (این عنوان تنها در لیست تبلیغات برای شما نمایش داده شده و برای مدیریت تبلیغات خود کاربرد دارد.)

۳- قیمت پیشنهادی برای هر نمایش برای تبلیغات غیرهدفمند در حال حاضر از ۲۵ تومان و برای تبلیغات هدفمند از 26 تومان شروع می‌شود. با بالابردن قیمت پیشنهادی برای هر نمایش، تبلیغ شما شانس بیشتری برای نمایش داده‌شدن به کاربران خواهد داشت.

مهم: اگر پس از ایجاد تبلیغ و گذشت زمان، تبلیغ شما نمایش نگرفت، با بالا بردن قیمت پیشنهادی به ازای هر نمایش می‌توانید از نمایش تبلیغ خود در بخش‌هایی که می‌خواهید تبلیغ شما پخش گردد اطمینان حاصل نمایید.

۴- سقف بودجه کل و سقف بودجه روزانه‌ای که برای تبلیغات در نظر گرفته‌اید را در این قسمت مشخص کنید. (در نظر داشته باشید حداقل مبلغ بودجه کل ۵۰۰ هزار تومان است.)

۵- در قسمت "نحوه تخصیص" دو گزینه قابل انتخاب است:

  • سریع‌ترین زمان: در این حالت، تبلیغات از ابتدا به صورت پیوسته نمایش داده خواهد شد تا بودجه روزانه شما به پایان برسد و بودجه شما برای نمایش موفق در کل روز تنظیم نخواهد شد.
  • به طور مساوی: این حالت بودجه شما را برای نمایش موفق تبلیغات، در ۲۴ ساعت مدیریت شده و در کل روز نمایش موفق خواهید داشت.۶- از این قسمت شما می‌توانید محل نمایش تبلیغ را در ویدئو مشخص کنید. با انتخاب گزینه‌ی "ابتدای ویدئو"، تبلیغ شما در ابتدای پخش ویدئوهای آپارات و با انتخاب "وسط ویدئو"، تبلیغ شما در دقیقه سوم ویدئوهای با مدت زمان بالاتر از ۵ دقیقه پخش خواهد شد. با انتخاب گزینه‌ی "هر دو" تبلیغ شما ممکن است یا در ابتدای ویدئو یا در میانه‌ی ویدئو پخش گردد.

۷- در این قسمت لینک و متن مناسبی برای فراخوان مخاطبان خود جهت انتقال به صفحه مورد نظرتان وارد کنید. (دکمه فراخوان، در هنگام مشاهده‌ی ویدئوی شما توسط بینندگان بر روی پخش کننده یا Player نمایش داده خواهد شد.)

۸- تاریخ و ساعت شروع و پایان تبلیغ خود را می‌توانید در این قسمت انتخاب کنید.

برای رفتن به مراحل بعدی بر روی گزینه ثبت و مرحله بعد کلیک کنید.در این مرحله می‌توانید نمایش تبلیغ خود را هدفمند کرده و تبلیغ خود را تنها به گروه هدف خود نمایش دهید. بدین منظور می‌توانید از ابزارهایی که در اختیاراتان قرار گرفته است استفاده کنید.

در صورتی که تغییری در گزینه‌های این مرحله ایجاد نکنید، تبلیغ شما در تمامی ویدئوهای آپارات بدون هدف‌گذاری پخش خواهد شد.

۹- از این قسمت می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط با تبلیغات خود را وارد نمایید. (با انتخاب کلمات کلیدی، تبلیغ شما تنها در ویدئوهایی که یک یا بیشتر از یکی از کلمات کلیدی انتخابی شما را داشته باشد، نمایش داده خواهد شد.)

با افزودن اولین کلمه کلیدی، گزینه «پیشنهاد کلمه کلیدی» برای شما فعال شده و می‌توانید با استفاده از آن به لیست کلمات کلیدی پیشنهادی آپارات بر اساس کلمه کلیدی انتخابی خود دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید یک یا تمامی کلمات کلیدی پیشنهادی آپارات را حذف کرده یا خود کلمات کلیدی بیشتری اضافه کنید.

۱۰- از این بخش می‌توانید دسته‌بندی‌های مرتبط با ویدئو خود را وارد کنید.

با انتخاب یک یا چند دسته‌بندی، تبلیغ شما تنها در ویدئوهای آن دسته‌بندی نمایش داده خواهد شد.

مهم: با انتخاب یک کلمه کلیدی و یک دسته‌بندی به صورت همزمان، تبلیغ شما تنها در ویدئویی که شامل آن کلمه کلیدی است و در آن دسته‌بندی باشد، نمایش داده خواهد شد. در نتیجه با انتخاب هر دوی این گزینه‌ها به صورت همزمان، شانس نمایش تبلیغ خود را به شدت کاهش خواهید داد.

۱۱-  اگر مخاطبان کانال‌های خاصی مورد نظر شما است می‌توانید از این قسمت کانال‌های مورد نظر خود را مشخص کنید.

۱۲- از این قسمت می‌توانید مشخص کنید تبلیغات شما در چه دستگاه و پلتفرمی نمایش داده شود. (در صورتی که می‌خواهید تنها کاربران کامپیوترهای شخصی تبلیغ شما را مشاهده کنند از گزینه دسکتاپ و در صورتی که می‌خواهید تبلیغ شما تنها در تلفن‌های همراه نمایش داده شود از گزینه‌های موبایل ویو و اپلیکیشن آپارات استفاده کنید.)

۱۳- از این قسمت می‌توانید مشخص کنید تبلیغات شما در کدام شبکه‌های اینترنتی نمایش داده شود. (در صورتی که می‌خواهید تنها در اپراتور مشخصی تبلیغ شما نمایش داده شود و یا تنها کاربران خارج از کشور تبلیغ شما را مشاهده کنند می‌توانید از این بخش تنظیمات مربوطه را انجام دهید.)


بعد از ثبت هدف‌گذاری‌های ویدئو وضعیت تبلیغ شما در انتظار تایید خواهد بود تا همکاران آپارات تبلیغات شما را در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی و تایید کنند.


مهم: : برای شروع تبلیغ باید کیف پول خود را به میزان بودجه کل انتخابی، شارژ کنید. برای این کار از گزینه "صورتحساب" در منوی تبلیغات استفاده کنید.


چگونه تبلیغ خود را ویرایش کنم؟

۱- شما می‌توانید از طریق این قسمت تبلیغات خود را متوقف کنید.

۲- در این قسمت با کلیک روی آیکون چرخ‌دنده می‌توانید وارد بخش تنظیمات شوید و تبلیغ‌تان را ویرایش کنید. 

۳- از این قسمت می‌توانید آمار مرتبط با تبلیغات خود را مشاهده کنید.در قسمت تنظیمات می‌توانید با کلیک بر روی علامت مشخص شده در تصویر زیر، ویدئویی که قبلا بارگذاری کرده‌اید را نیز ویرایش کنید.بعد از تایید تبلیغات، شما می‌توانید آمار مربوط به آن را از طریق صفحه‌ی زیر مشاهده کنید، برای این منظوربر روی آیکون نشان داده شده در تصویر زیر کلیک کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس تبلیغات در آپارات به اینجا مراجعه نمایید.

تبلیغات در حین تماشا در آپارات را همین حالا با ورود به داشبورد تبلیغات خود شروع کنید.


برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید ویدئو زیر را مشاهده نمایید.


مفید بود مفید نبود

124 نفر از 175 نفر این صفحه را مفید دانسته است

صفحه نخست ارسال تیکت